neljapäev, 30. aprill 2009

Võim vs. Vaim

Tervitused kõigile. Tudengite kevadpäevad on oma hoo üles saanud ja täna kaasati oma tegevusse isegi Eesti kõige võimukam jalgpallimeeskond FC Toompea. Tartlased saatsid omalt poolt vastu Eesti kõige vaimurikkama meeskonna FC Fauna. Mäng algas tasavägiselt, kuid siis pani Võim oma tugevuse maksma ja surus end 1:0 juhtima. Siin oli tähtis roll nende tipuründajal Erki Noolel. Kui ta just oma tavapärases positsioonis - suluseisus ei olnud, tähendas iga tema pallipuude reaalset ohtu väravale. Fauna saatis esimeseks 45 minutiks väljakule oma topised ehk veteranvõistkonna, kel oli kõvasti nii vaimu kui ka kogemusi, kuid puudu jäi kiirusest. Erki vastu jäi kõigil puudu ka jõust ja võimust. Flora ei suutnud ära kasutada oma salarelva - Contrat, kes väga julgelt ründeliinis tegutses. Mees jäi oma mänguga rahule, sest tal õnnestus pooltel korddel isegi pallilepihtsa saada ja värava all ka väga ohtlik olukord tekitada.
Teiseks poolajaks tõid Vaimu esindajad väljakule oma noorema koosseisu. Võim jätkas oma sooja ja sissemängitud koosseisuga. Esialgu kandis nende taktika ka vilja ja tablool särasid numbrid 2:0 Võimu kasuks. Sellises seisus ei olnud enam Fauna meestel teha muud, kui võtta appi oma vaimujõud ja suruma hakata. Oli märgata, et Toompea meeskond kippus ka väsima ja isegi Erki ei avaldanud nii kõrgelt survet. Väsimus muutis Toompea kaitseliini veidi auklikumaks ja pani võrgu nende väljakupoolel sahisema. Lõpptulemuseks jäi 2:4 Vaimu kasuks! Ühtki kollast ega punast kaarti välja ei jagatud.
Võistluse ajal sai ka publik end proovile panna ning mitmelt erinevalt võistluselt omale auhindu noppida.