Eesti vabariigi põhiseaduse kohaselt on kõrgeimaks riigivõimu kandjaks rahvas. See tähendab et ka tudengid kui riigi kodanikud.
Teatavasti on iga kodaniku kohustuseks käia valimas. Samuti on igal tudengil õigus ja kohustus käia valimas enda huvide eest seisjaid – üliõpilasesindajaid.
See, et tudengid pole just kõige aktiivsem valijagrupp, pole kellelegi üllatus. Kahju on aga kõrvalt näha juhuseid, kus tudengite hääli ostetakse odava „nänniga” ära. Mõtle natuke enne kui võtad vastu kellegi nimega pastaka ning lubad selle eest oma hääle. Hea tudeng, mõtle enne, mida see pastaka-kandidaat sult ära võtab. Tegelikkuses röövib ta sinult võimaluse saada kõige paremini esindatud.
Ajalugu on näidanud, et parimad tudengiesindajad ei jaga valimiste ajal šokolaadi, pastakaid, visiitkaarte või kiirnuudleid – parimate tudengiesindajate kaubamärk on oma teaduskonna tudengite esindamine TÜÜEs.
Tartu Ülikoolis õpib päris palju tudengeid, kes pole kuulnudki sõna õpilasesindus, üliõpilasesindusest rääkimata. Kas tegemist on esinduse kui organisatsiooni vähese reklaamiga? Või hoopis sellega, et üliõpilane lihtsalt pole kunagi mõtelnud selle peale, kuidas seista oma huvide eest?
Eesseisvate tudengiesindajate valimiste kolm juhtlauset on: "Rohkem seksikaid õppejõude!" "Võim tudengitele!" ja "Loengud mugavamaks!". Need on ideed selles vallas, mida uus esinduse koosseis võiks ära teha.
Täpsemalt saab sellekordsete valmiste kohta infot TÜÜE kodulehelt www.tyye.ee, kust leiab plakatid ja nende loosungite põhjendused.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar